Co je úniková hra?

Co je úniková hra?

V únikové hře nebo také Escape game, Exit Game či Exit Room, je cílem hráčů (typicky skupiny 2 – 6 lidí) dostat se ze zamčené místnosti ve stanoveném časovém limitu.

op1b4096
Skupina se musí dobře zorientovat v daném prostoru a pomocí roztroušených stop vyřešit sérii logických úkolů. Tyto vyžadují pozornost, notnou dávku logického myšlení všech hráčů a hlavně týmovou spolupráci.
První úniková místnost byla otevřena v roce 2006 v Silicon Valley skupinou programátorů a byla inspirována prací Agathy Christie. Následně se začaly únikové hry objevovat převážně v Japonsku a odtud se rozšířily do celého světa po roce 2011.

Naše hra se od výše popsaného liší především důrazem na příběh. Naším přáním je, aby návštěvníci odcházeli nejenom s tím, že hru dokončili, ale aby si příběh odnesli s sebou a hra pro ně nebyla jenom soubor logických hádanek. Právě příběh provázející hráče po celou dobu je v České republice unikátní a zásadně ovlivňuje charakter a tempo hry, které se tímto výrazně odlišují od běžných únikových her.